DÜZCE ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

KONU SORU DAĞILIM TABLOLARI I. DÖNEM

KONU SORU DAĞILIM TABLOLARI I. DÖNEM

DÜZCE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ - KONU SORU DAĞILIM TABLOLARI

TEMEL EĞİTİM ORTAÖĞRETİM  İMAM HATİP MESLEKİ EĞİTİM
       
TÜRKÇE TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI MESLEKİ ARAPÇA ÇOCUK GELİŞİMİ ALANI
MATEMATİK TARİH KELAM MODA TASARIMI ALANI
FEN BİLİMLERİ COĞRAFYA TEMEL DİNİ BİLGİLER  MUHASEBE ALANI
SOSYAL BİLGİLER MATEMATİK SİYER  
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ FİZİK İSLAM KÜLTÜR VE MEDENİYETİ  
YABANCI DİL KİMYA KURANI KERİM  
 BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BİYOLOJİ AKAİD  
ARAPÇA FELSEFE HADİS  
 T.C. İNKİLAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK İNGİLİZCE FIKIH  
   ALMANCA  HİTABET  
     TEFSİR   
    DİNLER TARİHİ   

 

Millî Eğitim Bakanlığı 09/09/2023 tarihinde 32304 sayılı resmi gazetede yayımlanan Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği yayınlanmıştır. Yönetmeliğin incelenmesi ve yönetmelikte belirtilen ülke, il/ilçe ve okul genelinde yapılacak sınavlarla ilgili 28-29/09/2023 tarihleri arasında tüm branşların ilçe zümre başkanlarının katılımı ile il zümre toplantıları gerçekleştirilmiştir.

Millî Eğitim Bakanlığının hazırladığı örnek konu soru dağılım tabloları rehber kabul edilerek il/ilçe ve okullarda yapılacak olan ortak sınavlarda kullanılmak üzere konu soru dağılımları ilçe zümre başkanları tarafından belirlenmiştir. Öğretmenlerimiz okullarında yapacakları sınavlarda konu soru dağılım tablosunda belirtilen kazanımlar ve soru sayılarına göre sınav yapacaklardır. Okulda seçilen "seçmeli dersler" için konu soru dağılım tablolarını okul zümre öğretmenlerinin hazırlamaları ve bu tablolara göre sınav yapmaları gerekmektedir. Boş konu soru dağılım tablosu indir

Ölçme ve Değerlendirme yönetmeliğine göre bundan sonra yapılacak il zümre toplantılarında konu soru dağılım tablolarının oluşturulması ve il zümre başkanlarının imzalı konu soru dağılım tablolarını Düzce Ölçme Değerlendirme Merkezi ile paylaşmaları gerekmektedir. İl Zümresinin hazırladığı konu soru dağılım tabloları duzce.meb.gov.tr ve duzceodm.meb.gov.tr adresinde yayınlanmıştır.

Bakanlık, il/ilçe geneli yapılacak ortak yazılı sınavlarda çoktan seçmeli sorular kullanılacaktır. Bunun dışında kalan tüm ortak yazılı sınavlar ile diğer tüm yazılı sınavların soruları açık uçlu sorulardan oluşacaktır.

2023-2024 eğitim öğretim yılı 1. dönem 2. yazılı sınavları, 6. sınıf Türkçe ve Matematik dersleri için 26 Aralık 2023 Salı günü, 9. sınıf Türk dili ve Edebiyatı ile Matematik dersleri için 27 Aralık 2023 Çarşamba günü ülke genelinde ortak olarak yapılacaktır.


Konu Soru Dağılım Tablolarında dikkat edilecek hususları incelemek için tıklayınız.

Yazılı ve uygulamalı sınavlara yönelik sıkça sorulan soruları incelemek için tıklayınız.

Okul Geneli Ortak Sınav Sorularının hazırlanmasında dikkat edilecek hususları incelemek için tıklayınız.

Şerefiye Mahallesi Cumhuriyet Sokak No 48 Merkez / Düzce - 0380 514 56 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.