DÜZCE ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı Tamamlandı

Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı Tamamlandı

Bakanlığımız Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2. Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavları; 21 Mayıs 2023 tarihinde  çevrim içi ortamda ÖDS üzerinden 81 ilimizde eş zamanlı olarak uygulanmıştır. 

II. dönem DYK ortak sınavı, öğrencilere bireyselleşmiş eğitim, öğretmenlere ise öğrencilerini izleme imkanı sunmak amacıyla kurulmuş olan Öğrenci Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS) üzerinden saat 09.00'da başlamış olup öğrencilerimiz sınava EBA hesapları ile giriş yapmışlardır. 81 ilden kurslara devam eden 6, 7, 8, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı ve öğrencilerin kendi okullarında girdiği sınav 15.00'da sona ermiştir.

Her bir kurs merkezinde 1 (bir) sınıf seviyesinde ve 1 (bir) ders türünden sınav yapılmış ve sınav süresi 40 dakika olarak uygulanmıştır. Sınavı bitiren öğrenciler sonuçlarını aynı bilgisayarda sınav sonrasında görebilmişlerdir.

Sınavlara ilimiz Akçakoca, Cumayeri, Çilimli ve Merkez ilçelerimizdeki 13 okulda DYK kurslarına kayıtlı 206 öğrencimiz katılım sağlamıştır.

İlimizde Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavlarına katılan öğrencilerimize, süreçte emeği geçen okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ve tüm personele teşekkür ediyoruz.

Şerefiye Mahallesi Cumhuriyet Sokak No 48 Merkez / Düzce - 0380 514 56 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.